toner
20 بهمن 1401 - 10:05

۲۲ بهمن سمبل جاودانگی انقلاب اسلامی

راهپیمایی ۲۲ بهمن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به رهبری معمار کبیر نهضت امام روح الله (ره) درخشش برازندگی و شکوفایی استعدادهای شگرف ایرانیان در مسیر پیشرفت و عزت پایدار است.

خبرگزاری فارس مازندران ـ سرویس فرهنگی|در سالروز چهل و چهارمین سالگرد پیروزی نور بر طاغوت با مرور تحولات و رویدادهای پرفراز و نشیب، این حقیقت رخ می‌نماید که انقلاب خمینی سرآغاز تحول تاریخی در منطقه غرب آسیا برای ظهور اراده‌های ایمانی در مسیر تحول خواهی و بالندگی ملت فهیم ایران اسلامی بود که با گام های استوار فرزندان معنوی ابر مرد تاریخ معاصر آرایش سیاسی و فرهنگی جدیدی در این پهنه گیتی شکل گرفت.

بی‌گمان آنچه نهضت خروشان پیر رحیل جماران را با انقلابهای رنگین دنیا متمایز می‌سازد روح تعبد و ایمانی متراکم در خیل عاشقانش است که با گذشت ۴۴ سال از عمر با برکت این نهضت همچنان متراکم و سرشارتر از همیشه جاری و ساری است.

خروش حماسی و ماندگار مردم در راهپیمایی غرورانگیز ۲۲ بهمن پژواک آزادگی و حریت مردمانی است که با چشیدن طعم تلخ اسارت و بردگی در دوران ستمشاهی، در یک تحول تاریخی و اعجازگونه به‌سوی جلوه‌گاه نور رهنمون شده و غریو حق‌طلبی و ولایت‌مداری آنان در فضای جهان معاصر طنین‌انداز شد.

از سوی دیگر راهپیمایی ۲۲ بهمن تنها جشن پیروزی ملی و چیرگی بر طاغوت نیست بلکه سرور و شادمانی یکپارچه مردم برای انتخاب مسیر دلدادگی به حریم ولایت و رهبری و آرمانخواهی معنوی است که از سال ۱۳۵۷ تاکنون امتداد یافت.

حضور شعف‌انگیز و عزت‌آفرین پیرو جوان و خرد و کلان در راهپیمایی میلیونی ۲۲ بهمن جدای از اثرات آشکار در نظامات جهانی که مقوم امنیت ملی کشورمان است، بیانگر حق آزادی مردم هوشیار و با بصیرت کشورمان در انتخاب رویکرد مردمی حکمرانی برپایه دموکراسی واقعی و رای اکثریت مردم است که با رآی سراسری و بی‌نظیر ۹۸ درصدی در سالروز استقرار نظام، آن را در حافظه تاریخ ثبت کردند.

از دیگر سو با توجه به تاثیر فزاینده حضور میلیونی مردم در صحنههای دفاع از انقلاب مانند راهپیمایی ۲۲ بهمن در تحکیم بنیان‌های استوار نظام اسلامی، شرکت گسترده مردم در جشن ملی پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن امسال و پس از پشت سر گذاشتن فتنه بزرگ چند ماه گذشته که با ایستادگی و مقاومت جانانه مردم وفادار و انقلابی میهن موجب شکست و سرافکندگی استکبار و همپالکی‌هایش شد، این پیام را به دنیا مخابره می‌کند که انقلاب خمینی جاودان و جهان‌شمول است و هرگز تحت تاثیر سیاست‌های مخرب قدرت‌های جائر توقف و بن‌بست ندارد.

ناگفته پیداست که انباشت مشکلات و چالش‌های بنیادی به ویژه در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی در کشور که ناشی از عدم کار بست آموزه‌های ناب اسلامی و عدالت‌گستر و نیز برخی عملکردهای ناصواب و انفعالی عناصر واگرا و منفعل در ادوار گذشته است، نمی‌تواند و نباید در این برهه حساس خللی در گام‌های استوار مردم مومن و انقلابی کشور برای حضور پرشور در آیین مردمی و ملی راهپیمایی ۲۲بهمن وارد کند چرا که این حضور به معنای عزم قاطع و استوار ملت در اجرای حکمرانی نوین اسلامی بر مبنای انگاره‌های بومی و دینی فهم می‌شود که چاره‌ساز حل مشکلات و رفع نیازهای حیاتی کشور است.

به هر روی انقلاب ما جلوه حقیقی تنها حکومت شیعی عصر حاضر است که بر اندام استکبار و اذنابش لرزه افکنده و تداوم مشی نورانی این نهضت خروشان در مسیر ترسیمی امام راحل عظیم الشان (ره) و خلف رشیدش امام المسلمین حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی)، مستلزم اراده‌های پرشور و گام‌های استوار مردمان پاکباخته‌ای است که روز ۲۲ بهمن خیابان‌های ایران اسلامی را در محاصره مشت‌های گره خورده خود علیه مظهر استکبار جهانی قرار خواهند داد.

یادداشت: «عقیل امامی تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی»

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1028987