toner
26 اسفند 1401 - 16:36

امام جمعه شهرکرد: کاهش قیمت ارز باید بر بازار موثر باشد

امام جمعه شهرکرد با تاکید بر اینکه باید بازار ثبات یابد، گفت: ارز کاهش یافته است باید کاهش قیمت ارز بر روی بازار اثر بگذارد و فشار بر مردم وارد نشود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی نکونام ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد، اظهار داشت: مومن نباید خود را از کردار خویش در امنیت بداند. زبان ما نباید به غیبت و ... باز باشد بلکه باید اعضا و جوارح درست کنترل شود و رضای خدا جلب شود.

وی با تاکید بر توانمند کردن ناتوان‌ها، بیان داشت: ایام پیش رو، ایام کمک به هم نوعان بیش از پیش است. هرچه می‌توانیم باید به نیازمندان رسیدگی کنیم، مبادا فرزندان ما خریدهای زیادی داشته باشند اما همسایه ما نتواند چیزهای جزئی خریداری کند.

امام جمعه شهرکرد مطرح کرد: در سال نو که عید ملی است، روزه، دعاخواندن و نماز و ... انجام گیرد. باید در این روزها عید نورزمان جدای از خداوند نشود و دچار معصیت نشویم. تفریحات و شادی‌ها سالم باشند، نباید از مرز عدول کرد تا خداوند متعال توجه بیشتری به ما داشته باشد.

نکونام با اشاره به اینکه نباید شان‌شکنی نسبت به ماه رمضان صورت گیرد، افزود: تمام لحظات ماه رمضان متفاوت است. در این ماه همه مهمان خدا هستیم که عنایت و برکات ویژه در این ماه است. در این ماه نگاه پروردگار بیش از گذشته بوده و حتی نفس کشیدن و خواب شما تسبیح و عبادت خداوند است پس با صداقت درب خانه خدا رویم و از این موقعیت استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه باید بازار ثبات یابد، گفت: دولت توانست توطئه نابسامانی اقتصادی دشمن را کنترل کند که این یعنی اگر دولتمردان بخواهند، کشور این ظرفیت را دارد. ارز کاهش یافته است باید کاهش قیمت ارز بر روی بازار اثر بگذارد و فشار بر مردم وارد نشود.

نکونام در پایان خاطرنشان کرد: اقتدار امروز ایران مدیون در صحنه بودن مردم است‌. مردم در سیزده آبان و 22 بهمن در صحنه حاضر شدند و فتنه‌های امسال دشمن را خنثی کردند. صاحب اصلی نظام مردم هستند و دولتمردان باید قدر این نعمت را بدانند و در خدمت رسانی و تکریم مردم کوتاهی نکنند و برای گره‌کشایی تلاش کنند.

انتهای پیام/7540/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1097858