toner
23 بهمن 1401 - 16:53

آواربرداری ۲۱۴ واحد مسکونی در روستاهای خوی اتمام یافت

ارومیه - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی از اتمام آواربرداری در ۲۱۴ واحد مسکونی در روستاهای مناطق زلزله زده خوی خبر داد.

جعفر برزگر در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه عملیات آواربرداری واحدهای احداثی نیز در ۹ محور با استقرار ۵۰ اکیپ ماشین آلات سنگین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان و قزوین با سرعت ادامه دارد، افزود: تاکنون آواربرداری ۲۱۴ واحد مسکونی در روستاها به اتمام رسیده است.

وی ادامه داد: با ارزیابی واحدهای مسکونی اعلام خسارت شده در زلزله شهرستان خوی دو هزار و ۱۲۰ واحد مسکونی احداثی و۱۱ هزار و ۱۰۰ واحد تعمیری شناسایی شدند.

برزگر اضافه کرد: لیست واحدهای احداثی جهت صدور پروانه ساختمانی به مراجع صدور پروانه از جمله دهیاری‌ها و شهرداری ارسال شده است تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن فرآیند صدور پروانه‌های ساختمانی در محل روستاها و شهرها صورت گیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: مسئولیت بازسازی شهر خوی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان و بازسازی شهر فیرورق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی واگذار شده است.

وی یادآور شد: مصالح ساختمانی از جمله سیمان و میلگرد مورد نیاز جهت شروع عملیات پی کنی و بتن ریزی از محل اعتبارات داخلی بنیاد مسکن تأمین و به واحدهای روستایی آواربرداری شده توزیع شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1034437